Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Policjanci nadzorowali przejścia dla pieszych w Radomiu [+VIDEO]

W miniony czwartek policjanci radomskiej drogówki prowadzili działania NURD z wykorzystaniem urządzenia monitorującego ICam. Nadzorowali przejścia dla pieszych w Radomiu.

W czwartek (23.02) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu kolejny raz prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w czasie akcji korzystali z mobilnego systemu monitorującego ICam, który czujnym okiem kamery rejestrował wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami.

Nadzorem objęto przejścia dla pieszych m.in. przy targowisku na ul. Wernera, przy ul. Chrobrego oraz przy ul. 1905 Roku. Funkcjonariusze interweniowali wobec 4 pieszych, którzy nie zastosowali się do sygnalizatora S-5, nadającego sygnał czerwony. Wskutek popełnionych wykroczeń zostali ukarani mandatami w wysokości 200 złotych. Jeden z legitymowanych, 75-letni mężczyzna, mieszkaniec Radomia po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez sąd.

Dodatkowo zatrzymano także dwoje kierujących, którzy popełnili wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu pieszych. 47-letnią kierującą audi, która na ul. Chrobrego nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Kobieta ukarana została mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktów. Następnie do kontroli zatrzymano 28-letniego kierującego mercedesem, który na ul. 1905 Roku wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, dlatego policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

1.
0:26

Celem podejmowanych przez radomską drogówkę działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, co do konsekwencji popełnianych czynów nie tylko prawnych i materialnych, ale również strat poniesionych w życiu i zdrowiu wskutek powstałych zdarzeń drogowych.

Źródło: KMP Radom