Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Policjant, który strzelił pistoletem w radomskiej komendzie został ukarany dyscyplinarnie

Policjant, który strzelił pistoletem w radomskiej komendzie został ukarany dyscyplinarnie. W pomieszczeniu była jeszcze jedna osoba, na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

O tym, że w jednej z radomskich komend doszło do niekontrolowanego wystrzału z broni palnej informowaliśmy na początku grudnia.

Do zdarzenia doszło kiedy policjant szykował się do ćwiczeń strzeleckich.

– Policjant wystrzelił z pistoletu ostrą amunicją w okno siedziby Komisariatu II Policji w Radomiu! Jak udało mi się ustalić, kula przebiła szybę i przeleciała w kierunku centrum handlowego! Pocisku dotychczas nie znaleziono. Nie ma też informacji o osobach poszkodowanych

poinformował wówczas za pośrednictwem facebookowego profilu radomski poseł, Konrad Frysztak.

Wobec policjanta zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, które w ostatnich dniach zostało zakończone.

– Policjantowi wymierzono karę dyscyplinarną: ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku. Kara ta oznacza wytknięcie policjantowi niewłaściwego postępowania

poinformowała Justyna Jaśkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło również 4 stycznia, wówczas policjant z 22-letnim stażem miał wnieść na teren komendy broń myśliwską – karabin Winchester kaliber 308, z którego również oddano niekontrolowany strzał. Wobec drugiego funkcjonariusza nadal trwa postępowanie dyscyplinarne.