Radom i okolice Społeczeństwo

Pomóżmy Damianowi odzyskać sprawność

Pomóżmy Damianowi odzyskać sprawność. Trwa zbiórka na operację więzadła krzyżowego.

To miał być mecz jak każdy inny, a teraz może okazać się ostatnim…

Damian już jako mały chłopiec uwielbiał grać w piłkę nożną. Od zawsze to właśnie ten sport wzbudzał jego największe zainteresowanie. Nie miała znaczenie pogoda czy zmęczenie – zawsze był gotowy do gry.

Obecnie jest zawodnikiem Klubu Sportowego Maków. Pojechał na turniej, niestety nie dotrwał do końca. W czasie meczu doznał kontuzji, która okazała się bardzo poważna. Doszło do zerwania więzadła krzyżowego i pęknięcia łąkotki bocznej.

Po konsultacji z lekarzem został wyznaczony termin operacji na NFZ. Niestety termin jest tak odległy, że nie możemy czekać. Lekarze i fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że do czasu tego zabiegu „łąkotka się rozpadnie”. Jakkolwiek kolokwialnie to brzmi – nie ma skrupułów. Nie możemy czekać.

Po konsultacji lekarskiej w Warszawie okazało się, że operacja musi odbyć się jak najszybciej. Tylko wtedy jest szansa, że Damian będzie jeszcze kiedyś mógł zagrać mecz. Operacja jest bardzo kosztowna, tylko niestety kwota, która jest potrzebna na kompleksowe leczenie i rehabilitację przekracza możliwości młodego zawodnika..

Zachęcamy do wsparcia zrzutki i pomoc dla Damiana.

Link do zbiórki

TUTAJ