Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Postęp prac przy budowie S7

Postęp prac przy budowie S7

Postęp prac przy budowie S7. Na kiedy wyznaczono nowy termin zakończenia budowy?

Budowa trasy S7 od obwodnicy z Grójca do Warszawy podzielona została na trzy odcinki. Pierwszy, od Grójca do Tarczyna jest gotowy już od kilku lat. Trasą ekspresową można jeździć także od Lesznowoli do Warszawy.

Budowa fragmentu Tarczyn – Lesznowola, nadal trwa, niestety, są duże opóźnienia. Trasa główna miała być przejezdna jesienią zeszłego roku, ale wykonawca nie zdążył. Nowy termin wyznaczono na drugi kwartał tego roku.

Opóźnienia trasy S7 stale rosną

Prace na tym odcinku są prowadzone bez przerwy choć zgodnie z umową wykonawca miał prawo do przerwania robót na zimę. Firma niestety nie ma wyboru i musi nadganiać roboty. Przełożenie ruchu ze starej „siódemki” na nową trasę jest niezbędne, aby wykonać wszystkie zaplanowane prace wokół „ekspresówki”. Otwarcie dla ruchu trasy głównej to jeden z etapów kontraktu. Prace później będą trwać jeszcze między innymi przy drogach technicznych i dojazdowych, zbiornikach retencyjnych.

Przypomnijmy, że odcinek od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ ma długość blisko 15 kilometrów, jest poprowadzony równolegle do starej „siódemki”. Będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Budowanych jest także 14 wiaduktów, trzy mosty i kładka dla pieszych.

Wartość kontraktu: 510 533 942,66 zł brutto