Inwestycje Radom i okolice Sport

Postępują prace przy budowie budynku klubowego Jodły [+FOTO]

Postępują prace przy budowie budynku klubowego Jodły. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wylano fundamenty.

Jedlnia-Letnisko otrzymała na realizację zadania dotację z Ministerstwa Sportu. Wartość prac to ponad 4,2 miliona złotych. Dodajmy, że w 2024 roku klub będzie obchodził 75-lecie powstania. 

Burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski podkreślił, że realizowana inwestycja to marzenia wielu pokoleń kibiców, oraz zarządu klubu, zawodników i trenerów. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 2 milionów zł w ramach programu Sportowa Polska z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do marca 2024 roku obiekt ma zostać wybudowany w stanie surowym otwartym (bez okien i więźby dachowej), zaś oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w czwartym kwartale przyszłego roku 

Obiekt będzie składał się nie tylko z szatni, ale również m.in. obiektów odnowy biologicznej (sauna, siłownia) oraz sali konferencyjnej. Umożliwi to przeprowadzanie m.in. szkoleń i warsztatów. Będą również pomieszczenia techniczno-magazynowe oraz biurowe. 

Warto przypomnieć, że w 2017 roku boisko Jodły zostało zmodernizowane. Wykonano wówczas nową płytę z systemem nawadniania. Zamontowano też nowe bramki, piłkochwyty, trybuny oraz tablicę wyników.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.