Radom i okolice Społeczeństwo

Powieś baner dla małego Stasia. To nic nie kosztuje!

Powieś baner dla małego Stasia. To nic nie kosztuje! Ruszył wyścig z czasem o 15 mln złotych dla chorego chłopca.

W ostatnim czasie informowaliśmy na łamach naszego portalu o trwającej zbiórce dla małego Stasia Zielińskiego, który choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę – Dystrofię Mięśniowa Duchenne’a.

W mediach społecznościowych ruszyło m.in. sportowe wyzwanie, które na celu ma wsparcie zbiórki. Chodzi o #15mlndlaStasia. Na czym polega wyzwanie?

– Zasady bardzo proste. Wystarczy, że wszyscy wspaniali o wielkim sercu pracownicy szkoły/przedszkola, Strażacy oraz Firmy wykonają 10 przysiadów lub 10 pompek. Jeżeli zadanie zostanie wykonane, każdy wpłaca minimum 5 zł, jeżeli nie minimum 10 zł na specjalnie dedykowaną wyzwaniu skarbonkę Stasieńka. Na wykonanie zadania macie 3 dni. Po wykonaniu zadania należy nominować minimum 3 SZKOŁY/ PRZEDSZKOLA, OSP lub FIRMY o wielkim sercu i sile. Ważne jest, aby nagrać swoje działania z realizacją i udostępnić na fb (swoja strona, grupa Stasia). W filmikach z realizacją należy wpisać: #15mlndlaStasia Wszystkie złamane zasady na korzyść Stasia będą honorowane brawami i ogromną wdzięcznością!

czytamy w facebookowym wpisie OSP w Jedlni-Letnisko, która dołączyła do zabawy.

W wyzwaniu bierze już udział m.in. OSP w Jedlni-Letnisko oraz OSP KSRG Rawica.

Ponadto, Filip Chrzanowski, radny powiatu radomskiego zlecił wydrukowanie 15 banerów informujących o zbiórce dla Stasia Zielińskiego. Pierwsze trzy banery mają już lokalizacje. Kolejne 12 banerów jest do rozdysponowania. Każdy może pomóc.

– Sprawa wygląda następująco. Staś ma rzadko spotykaną chorobę DMD. Uratować go może najdroższy lek świata dostępny tylko w USA. Nierefundowany przez NFZ. Ma dwa lata by go przyjąć, inaczej odejdzie… Trwa akcja zbierania pieniędzy. Staś ma kochanych rodziców, jego Mama uczyła kiedyś w szkole w Myśliszewicach. Mieszkają w Tczowie. Każdy kto ma dziecko wie, co rodzic może uczynić dla ratowania swojego maleństwa. Madzia Siczek z drużyny Stasia zapytała na grupie, czy są miejsca u nas w Gminie wyznaczone do wieszania banerów/plakatów. Kto jak kto, ale niedawni kandydaci coś o tym wiedzą jak trudno jest znaleźć dobre miejsce na baner. Najważniejsze to jest oczywiście wsparcie finansowe, kto może, ten niech wesprze Stasia przez #siepomaga. Ale ważne jest też dotarcie z informacją. Na tej grupie Staś ma wolny dostęp. Nie każdy korzysta jednak z internetu i fejsa. Wobec tego zgodnie z moją deklaracją zleciłem druk 15 banerów na Gminę Jedlnia-Letnisko, które umieścimy w najlepszych miejscach. Pierwszy zawiśnie przy Galerii na płocie w Ogrodzie z historią przy ul. Nadrzeczna 64. Zgłosiła się również Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlni – Letnisko i Ochotnicza Straż Pożarna w Słupicy

przekazał Filip Chrzanowski.

– Mamy więc jeszcze 12 banerów do rozdysponowania. Fajnie jakby rozlokować po całej gminie. Pomóżcie proszę i razem stwórzmy listę miejsc na baner informacyjny Stasia. Banery będą w przyszłym tygodniu. Dostarczę osobiście. Zachęcam samorządowców z innych gmin, szczególnie banerowych rekordzistów, do przyłączenia się do akcji

dodał.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki oraz rozwieszania banerów. Pomóżmy małemu Stasiowi wygrać z chorobą!