Kultura i rozrywka Radom i okolice

Poznaliśmy laureatów ósmej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia

Poznaliśmy laureatów ósmej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Na zakończenie gali wystąpił Zespół Bastarda Trio.

Decyzją kapituły, w kategorii „książka literacka” wygrała Olga Górska, autorka książki „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. Wśród wydawnictw nominowanych do nagrody były także „Nigdzie” Małgorzaty Boryczki oraz „Nieuzasadnione poczucie szczęścia” Tomasza Tyczyńskiego.

Z kolei w kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” główną nagrodę otrzymał Piotr Sadzik za książkę „Regiony pojedynczych herezji”. Tu do nagrody były także nominowane „Powidoki codzienności” Rocha Sulimy oraz „Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015” Marty Wiktorii Trojanowskiej.

Przypomnimy, że Nagroda Literacka Miasta Radomia jest przyznawana co dwa lata za wydawnictwa związane z Radomiem lub regionem poprzez ich tematykę lub osobę autora. W tym roku do Nagrody zostały zgłoszone 24 książki. Laureaci w obu kategoriach to osoby pochodzące z Radomia.

– Ta gala i ta nagroda pokazuje, że wspólnie potrafimy cieszyć się tym, co radomskie. Przede wszystkim potrafimy to doceniać. Ta nagroda pokazuje też, że ta nagroda potrafi być inspiracją dla autorów

mówił podczas uroczystości wręczenia nagrody prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku do Nagrody zostały zgłoszone 24 książki. Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych. Laureaci otrzymali po 10 000 złotych. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, w kolejnej edycji Nagroda będzie wynosiła 20 000 złotych.

Na zakończenie gali wystąpił Zespół Bastarda Trio.

Źródło: UM Radom