Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Prace przy budowie trasy NS zostały wstrzymane! W tle nietypowe odkrycie

Prace przy budowie trasy NS zostały wstrzymane na odcinku od ulicy Szklanej do zbiornika wodnego przy ul. Olsztyńskiej. Robotnicy napotkali na tajemniczą przeszkodę.

Budowa trasy NS ruszyła w maju ubiegłego roku. Teraz prace na odcinku od ulicy Szklanej do zbiornika wodnego przy ul. Olsztyńskiej zostały wstrzymane.

Wszystko przez tajemnicze odkrycie, na które natrafili budowlańcy na odcinku – niezidentyfikowane składowisko odpadów, które znajduje się na terenie trzech działek położonych na trasie inwestycji.

– Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy do Państwowego Instytutu Badawczego, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj odpadów jest w ziemi, a co za tym idzie, jak należy dalej z nimi postąpić. Okazało się, że są tam śmieci pobudowlane i jest ich bardzo dużo, około 10 tys. ton

przekazał Dawid Puton z radomskiego MZDiK.

Mimo wszystko, przerwa w pracach nie powinna wpłynąć na harmonogram robót budowlanych.

– Na budowie jest w tej chwili przerwa związana z zimą i niesprzyjającą pogodą, więc mamy nadzieję, że to zaburzenie harmonogramu związane z odkryciem nie będzie odczuwalne

mówił Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK w Radomiu.

Aktualnie trwają prace, które przyczynią się do oszacowania kosztów utylizacji składowiska. Gdy MZDiK pozna kosztorys rozpoczną się negocjację z wykonawcą. Następnie gdy dojdzie do kompromisu poznamy termin wznowienia prac na tym odcinku.

Przypomnijmy, że budowa trasy NS jest realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie prac ma czas do końca 2024.