O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Premier Mateusz Morawiecki i marszałek Elżbieta Witek przybędą na otwarcie lotniska

Premier Polski, Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Elżbieta Witek, przybędą na otwarcie lotniska Warszawa-Radom. Zaplanowano również niespodziankę.

Już jutro, w czwartek 27 kwietnia o godzinie 10.00 odbędzie się uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom. Na uroczystości pojawi się Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz ministrowie Grzegorz Puda i Marcin Horała.

Na uroczystość zaplanowano niespodziankę. Ci, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczenia w uroczystym otwarciu radomskiego portu lotniczego, około godziny 11.00 będą mogli ujrzeć na niebie pokaz wojskowego zespołu akrobacyjnego „Orlik″. Przed wylądowaniem pierwszego samolotu rejsowego zaplanowano również salut wodny.

Po oficjalnym otwarciu lotniska, cała placówka ruszy do pracy. Osoby, które nie miały możliwości zobaczenia na własne oczy terminalu, będą mogły wejść do budynku. O godzinie 13.30 wystartuje samolot PLL LOT na trasie z Radomia do Rzymu. Tym razem również ma być salut wodny.

PPL: Lotnisko Warszawa-Radom gotowe do startu

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze (PPL) i wybudowały je prawie od nowa. Koszt inwestycji to ok. 800 mln zł.

Infrastruktura lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większe maszyny – jak B787 dreamliner.

Źródło: echodnia