O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Radom [+FOTO]

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Radom. Rozmawiał z mieszkańcami o najważniejszych problemach dotyczących kraju.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Radom. Rozmawiał z mieszkańcami o najważniejszych problemach dotyczących kraju.

Władysław Kosiniak-Kamysz, to polski polityk i prawnik, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Doktor nauk medycznych, w latach 2011–2015 minister pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm VIII i IX kadencji. Kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020.

Spotkanie z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyło się w środę (01.03) w Radomiu, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” i było częścią trasy, jaką Władysław Kosiniak-Kamysz przemierza po kraju.

Władysław Kosiniak-Kamysz większą część wystąpienia poświęcił prezentacji programu „Uczciwa Polska”. W trakcie wydarzenia pojawiły się pytania dotyczące sojuszu ludowców z Polską 2050.

– Wola współpracy z Polską 2050 jest, ale potem musi nastąpić porozumienie programowe oraz porozumienie polityczne. Jeśli dojdzie do tej ścisłej współpracy, to na pewno o tym poinformujemy. Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, kto będzie „jedynką” na liście wyborczej w Radomiu, podobnie, jak nie rozmawialiśmy. To będzie „jedynką” w Warszawie, czy Pile. To jeszcze nie ten etap, ale na pewno listy będą układane sprawiedliwie – informował Władysław Kosiniak-Kamysz.

W trakcie spotkania, prezes PSL poruszył temat reformy systemu edukacji.

– Jestem zwolennikiem reformy edukacji programowej, strukturalnej i finansowej. Program musi uczyć młodzież praktycznych umiejętności: podstaw prawa, ekonomii, szukania prawdy w internecie, jak oddzielić prawdę od kłamstwa. Proponujemy mniejsze klasy. Chcemy, aby dzieci po skończeniu podstawówki mówiły płynnie w języku angielskim oraz aby dla każdego ucznia był w szkole ciepły posiłek – mówił Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił również „Wspólną listę spraw”.

– Stworzyliśmy listę najważniejszych spraw dla przyszłego rządu, jakie należy załatwić w ciągu pierwszych 100 dni po przejęciu władzy. Najważniejsze trzy postulaty dla nowego rządu są: odpartyjnienie państwa i przywrócenie praworządności, powrót do tak zwanego kompromisu aborcyjnego i zorganizowanie referendum w sprawie przepisów aborcyjnych oraz podwyżki płac dla sfery budżetowej – wyliczał lider Stronnictwa.

Wydarzenie w Radomiu było otwarte dla wszystkich chętnych. Wybory parlamentarne odbędą się jesienią tego roku.