Kronika kryminalna Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Uncategorized

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przyłapany na przyjmowaniu łapówki [+VIDEO]

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przyłapany na przyjmowaniu łapówki. CBA udostępniło szokujące nagranie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało na swojej stronie internetowej film, na którym widać jak Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przyjmuje od nieznanego mężczyzny, plik pieniędzy.

Na filmie przedstawiono też kolejną sytuację, w trakcie której ktoś zwraca się do prezydenta Ostrowca Św. „Jarku dycha starczy?”, na co ten odpowiada „Słuchaj, ja nie narzucam”. Chwilę później Jarosław Górczyński przyjmuje pieniądze, które chowa do swojej kieszeni.

W piątek do sprawy odniosło się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

— Funkcjonariusze CBA zatrzymali Jarosława Górczyńskiego w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. W sprawie zabezpieczono m.in. materiał filmowy, który został poddany szczegółowej analizie przez śledczych — poinformował zespół prasowy CBA.

W czwartek wieczorem sąd nie uwzględnił wniosku o tymczasowe aresztowanie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, któremu śląski wydział Prokuratury Krajowej zarzucił przyjęcie w sumie 40 tys. zł łapówek.

— Sąd uznał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zrzucanego podejrzanemu czynu i nie zastosował wobec Jarosława Górczyńskiego środków zapobiegawczych, stwierdzając, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora jest kompletny — poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa.

— W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest w stanie w pełni zabezpieczyć dalszy tok postępowania, a w szczególności zapobiec ewentualnemu matactwu ze strony podejrzanego, dlatego też prokurator nie zgadza się z decyzją sądu i skieruje zażalenie na to postanowienie — zaznaczyła PK.

Jarosław Górczyński jest prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego od 2014 r. To były poseł wybrany do Sejmu z list PSL w 2011 r. i były wiceprezydent Ostrowca (2006-2011).

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne