Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pijanej lekarki

Radomska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. pijanej lekarki z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana.

Przypomnijmy, że w środę 4 stycznia radomscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanej lekarce przebywającej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Prośba o interwencję została przekazana policji za pośrednictwem nr 112. „Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że 30-letnia kobieta jest po wpływem alkoholu. Po badaniu okazało się, że miała w organizmie 2,3 prom.”

Pijana lekarka w szpitalu w Radomiu. To nie pierwszy taki przypadek

W świetle tej sprawy narosło wiele pytań. Głos w sprawie zabrała rzecznik RSS, Elżbieta Cieślak.

– Lekarka nie rozpoczęła pracy na oddziale, nie rozpoczęła dyżuru, nie logowała się też do systemu,  nie została dopuszczona do pracy i nie miała także żadnego kontaktu z pacjentami. Na uwagę zasługuje natomiast odpowiedzialna i szybka reakcja personelu szpitala, w sytuacji w której zachowanie lekarki wzbudziło wątpliwości personel szpitala nie dopuścił lekarki do pracy i skierował ją jako pacjentkę na SOR,  gdzie wykonano badania. W związku z zaistniałą sytuacją szpital natychmiast wdrożył obowiązujące procedury, personel szpitala o zdarzeniu powiadomił także policję. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym nie ma i nie będzie zgody na tego typu zachowania, toteż umowa z lekarką nie będzie kontynuowana – informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Nietrzeźwa lekarka w RSS „Nie miała kontaktu z pacjentami”

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 160 par. 2 kodeksu karnego. Śledczy badać będą, czy lekarka, która pojawiła się w szpitalu pijana, naraziła pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Przestępstwo to zagrożone jest karą od 6 miesięcy do lat 5 więzienia.