Inwestycje Radom i okolice Wiadomości

Przebudowa Wolanowskiej zamiast Warszawskiej

Przebudowa Wolanowskiej zamiast Warszawskiej. Miasto zmienia decyzję. 

Jak poinformował Radosław Witkowski na konferencji prasowej dotyczącej budżetu miasta na rok 2023, miasto ma plan wykorzystać pieniądze z Polskiego Ładu na rzecz przebudowy ulicy Wolanowskiej. Owe pieniądze z miały pierwotnie zostać wykorzystane na przebudowę ulicy Warszawskiej.

– W przyszłym roku chcemy rozpocząć przebudowę ulicy Wolanowskiej. Planujemy przeznaczyć na ten cel pieniądze z Polskiego Ładu. Pierwotnie przyznana nam kwota 76 mln zł miała zostać wykorzystana na przebudowę ulicy Warszawskiej. Rynek zweryfikował jednak nasze plany. W obecnej sytuacji gospodarczej żadna firma nie chciała przystąpić do przetargu. Jednocześnie mamy świadomość, w jakim stanie jest ulica Wolanowska i jak bardzo jej remontu oczekują kierowcy. To zachodni wlot do Radomia, który ma ogromne znaczenie dla obsługi ruchu lokalnego, tranzytowego, a także dla zapewnienia sprawnego dojazdu na lotnisko. Dlatego w najbliższym czasie złożymy wniosek o zmianę przeznaczenia pieniędzy z Polskiego Ładu. Taka możliwość istnieje, a wnioski mają być przyjmowane w grudniu. Dokumentacja projektowa jest gotowa i gdy tylko otrzymamy pozytywną odpowiedź, ogłosimy przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej od Kieleckiej do granicy miasta – pisze na swoim Facebookowym profilu Radosław Witkowski.

Co z planami przebudowy ulicy Warszawskiej?

Przebudowa ulicy Warszawskiej miała być realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Na jej realizację miasto otrzymało 76 mln zł z rządowego programu Polski Ład. W ogłoszonym przetargu nie zgłosiła się jednak żadna firma. 

Miasto pozyskało środki finansowe na przebudowę ulicy Warszawskiej

Wiceprezydent miasta tłumaczył, że z racji obecnej sytuacji rynkowej żadna firma nie zdecyduje się na inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”, bo nie jest w stanie przewidzieć, jak będą się kształtowały ceny w kolejnych miesiącach i latach. Jednak miejskie władze na te prace, które pozwolą aby mieszkańcy mogli bezpiecznie korzystać z tej drogi, będą występować o pieniądze unijne. Na skrzyżowania do nowej dzielnicy przemysłowej, terenów inwestycyjnych w tej części miasta będą chcieli sięgać po pieniądze na rozwój infrastruktury pod działalność gospodarczą.