O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Przysucha zaskoczyła mnogością meczów i tie-breaków [+FOTO]

To były długie i bardzo intensywne eliminacje do turnieju głównego ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023.

To były długie i bardzo intensywne eliminacje do turnieju głównego ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023. W sumie rozegrano w nich aż 47 spotkań, które toczyły się od rana do wieczora na terenie przy zalewie Topornia. Zadania nie ułatwiały trzysetowe starcia, które mocno wydłużyły rywalizację na korcie centralnym.

ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023 to do tej pory najliczniej obstawiony przez pary krajowy turniej, w którym można zdobyć punkty do rankingu mistrzostw Polski. Zgłosiło się do niego 45 duetów siatkarzy i 34 duety siatkarek.

Nie zabrakło wśród nich również duetów zagranicznych. W rozgrywkach kobiet do rywalizacji zgłosiły się dwa teamy z Czech. Jeden – Zolnercikova / Nausch zagra w turnieju głównym z dziką kartą. Natomiast para Lorenzová / Šeredová nie przebrnęła eliminacji.

Przysucha gotowa na gwiazdy i plażówkę na najwyższym poziomie

W bezpośredniej rywalizacji o awans do turnieju głównego siatkarzy doszło do nietypowej sytuacji. Przy stanie 20:12 i piłce meczowej dla duetu Maziarek/Warzocha po ataku na boisko upadł ten drugi. Mimo wysokiego prowadzenia i ogromnej szansy na wygraną mecz stanął pod znakiem zapytania, ponieważ uraz wydawał się bardzo poważny. Po interwencji medycznej para postanowiła kontynuować i tu na wysokości zadania stanęli rywale, którzy w myśl zasad fair-play zepsuli swój ostatni serwis i tym samym dali wygraną przeciwnikom. Na tę chwilę nie jest wiadomo czy Envelo BT Tomasz Maziarek/Kamil Warzocha będzie mógł kontynuować grę w turnieju głównym.

Najbardziej zacięte spotkania toczyły się na boisku głównym, na którym swoje mecze rozgrywali siatkarze. Pięć starć zakończonych tie-breakiem właśnie na korcie centralnym sprawiło, że rywalizacja mocno się wydłużyła. Piątek dwoma meczami rozgrywanymi jeden po drugim zakończyli Martin Chiniewicz i Bartłomiej Malec. Co ważne dla tego duetu, oba zakończyły się dla niego zwycięsko, co oznacza, że zagra w sobotę.

W eliminacjach siatkarek wszystko rozwijało się szybciej, ale dużo bardziej zaskakująco. Do turnieju głównego nie udało się dostać m.in. duetom Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska oraz Joanna Wiatr i Ewelina Brzezińska. Pary, które wydawały się być faworytami spotkań, musiały uznać wyższość swoich rywalek. W ostatnich meczach do głównych rozgrywek awansowały m.in. Weronika  Antczak/Justyna Czupryniak, które pokonały wspomniane już Czeszki oraz znane z boisk Tauron Ligi Paulina Bałdyga i Monika Jagła, które pokonały doświadczone plażowiczki Agnieszkę Wołoszyn i Izabelę Zackiewicz.

Pierwsze sobotnie mecze turnieju głównego zaplanowano na godzinę 9:00, a po raz kolejny do gry wykorzystywane będą cztery boiska.

Zadanie publiczne „Grand Prix w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn – Orlen PKO Volley Tour Przysucha 2023″ dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego”. #mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Wyniki:
Eliminacje mężczyzn:
Michalski Krzysztof / Grzyb Łukasz – Wichłacz Mateusz / Taranko Bartłomiej 0:2 (22:24, 14:21
Misztal Patryk / Babiec Filip – Pyrak Mateusz / Konopka Jan 0:2 (0:21, 0:21)
Muszyński Michał / Waliński Marcin – Poinc Dorian / Słyk Michał 2:1 (21:17, 19:21, 15:4)
Wrzesień Jakub / Kietliński Karol – Rudowski Mateusz / Baran Maciej 2:0 (21:15, 21:19)

Autor zdjęć: KamPas Sport Kamil Pastusiak.