Radom i okolice Społeczeństwo

Radom: 30-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa ucznia podstawówki jest niepoczytalny

Powołani przez śledczych biegli z zakresu psychiatrii uznali za niepoczytalnego 30-latka aresztowanego w związku o usiłowanie zabójstwa ucznia jednej z podstawówek w Radomiu; mężczyzna próbował udusić chłopca – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Radomska prokuratora skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania z uwagi na niepoczytalność podejrzanego w chwili popełnienia zarzucanego czynu.

– Biegli psychiatrzy zaopiniowali, że podejrzany w chwili popełnienia przestępstwa nie miał zdolności do rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowanie

powiedziała rzeczniczka.

30-latek prawdopodobnie więc uniknie kary, ale – zdaniem śledczych – konieczne jest zastosowanie wobec niego środków zabezpieczających w postaci leczenia w warunkach szpitalnych.

Na początku roku policja zainteresowała się mężczyzną, ponieważ często kręcił się w okolicy szkoły podstawowej nr 34 w Radomiu, obserwował uczniów, zagadywał do nich, co niepokoiło i dzieci, i ich rodziców.

Prokuratura zajęła się sprawą w związku z zawiadomieniem o przestępstwie złożonym przez matkę chłopca, któremu 30-latek miał zarzucić na szyję kabel elektryczny i próbować go dusić. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany nadal przebywa w areszcie. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ par/