W sobotę, 1 marca mieszkańcy Radomia spotkali się, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych i zaprotestować w obronie Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu.
Uczestnicy wydarzenia wzięli udział we mszy św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Ojców Bernardynów w Radomiu, by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po Eucharystii nastąpił przemarsz ulicą Żeromskiego na plac Corazziego, któremu towarzyszyła wspólna modlitwa. Przed Urzędem Miejskim w Radomiu został odczytany apel do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obronie Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Ministerstwo chce unieważnić umowę na muzeum zawartą za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo obecna władza wstrzymała dotację na dokończenie muzeum.
Protestujemy przeciw niszczycielskim postępowaniom ministerstwa, skierowanym wobec instytucji kultury upamiętniającej dziedzictwo duchowe i kulturowe świętego Jana Pawła II oraz jego wizję historii Polski. Żądamy zaprzestania nękania bezzasadnymi pozwami fundacji Lux Veritatis, która jest wraz z Ministerstwem Kultury współzałożycielem muzeum. Wzywamy do odblokowania w trybie pilnym środków finansowych przyznanych na dokończenie prac, dotyczących wystawy stałej w muzeum. Oczekujemy pilnie na umożliwienie nam i przyszłym pokoleniom Polaków czerpania z bogatego dziedzictwa największego z Polaków. Ministerstwo zmierza do unicestwienia muzeum […] W imię politycznego interesu władza pogłębia tzw. wojnę polsko-polską nawet kosztem marnotrawienia środków publicznych wydanych do tej pory na utworzenie owego muzeum. Apelujemy o opamiętanie i zdrowy rozsądek. […]

– czytamy w apelu.
Na koniec wydarzenia złożono kwiaty przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej.
Wśród organizatorów wydarzenia znaleźli się między innymi Łukasz Mierzejewski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz doktor Edyta Majcher.