O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Radomianin najlepszy w OTK na etapie diecezjalnym

Radomianin okazał się najlepszy w Olimpiadzie Teologii Katolickiej na etapie diecezjalnym. Uczniowie biorący w niej udział musieli poznać szeroki materiał dotyczący zasad społecznych w nauczaniu Kościoła.

Piotr Pawelczyk, uczeń IV LO im. Tytusa Chałubińskiego został laureatem diecezjalnego etapu XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Ciosk z LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach a trzecie Aleksandra Sobolewska z LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się w środę 10 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Przewodniczył jej bp Marek Solarczyk, który wręczając nagrody stwierdził, że ta olimpiada to ogromne wyzwanie i wielki wysiłek dla każdego, kto w niej brał udział.

Wszystkim uczestnikom diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej złożył podziękowania i gratulacje, wyrażając radość z tego, że młodzi ludzie są otwarci na posiadanie takiej wiedzy.

Zmagania polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań. Jak informuje KAI, ks. Jarosław Zieliński dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej stwierdził, że poziom był dość wysoki. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu zasad społecznych w nauczaniu Kościoła. Uczniowie musieli się zapoznać z materiałem, który obejmował encykliki od papieża Leona XIII do encyklik obecnego papieża.

Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

W etapie szkolnym, który miał miejsce w listopadzie 2023 r. uczestniczyło ok. 300 osób z 17 szkół.

W etapie diecezjalnym wzięło udział 30 uczniów ze szkół w Radomiu, Kozienic, Opoczna, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej.

Ogólnopolski etap będzie miał miejsce w Radomiu, w dniach od 4 do 6 kwietnia 2024 r.

Źródła: ekai.pl / radioplus.com.pl

Foto: radioplus.com.pl