Radom i okolice Sport

Radomka ze zwycięstwem w Rzeszowie

Siatkarki Moya Radomka ze zwycięstwem w Rzeszowie zakończyły trzecią kolejkę TauronLigi Kobiet. Podopieczne Stefano Micolego pokonały na Podpromiu Wicemistrza Polski PGE Rysice Rzeszów 3:2.

Do tego spotkania w roli faworytek podchodziły gospodynie, które w dwóch pierwszych spotkaniach zaliczyły dwa pewne triumfy nie tracąc seta, Radomianki zaś na start ligi zanotowały porażkę i zwycięstwo.

Mecz miał wyjątkowo dramatyczny przebieg. Pierwszą partię pewnie wygrały zawodniczki z Radomia do 16. Tym samym rezultatem ale na korzyść siatkarek PGE Rysic Rzeszów zakończyła się druga partia. Trzeci set ponownie padł łupem gospodyń, tym razem do 20. Kiedy wydawało się, że zmierzają one po kolejny komplet punktów czwartą partię na przewagi, do 24 wygrała drużyna trenera Micolego. W decydującym tie-breaku ponownie okazały się lepsze Radomianki i to one miały powód do radości. MVP – czyli najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Natalia Murek.