Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomscy policjanci odwiedli mężczyznę od próby samobójczej

Policjanci z radomskiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny z myślami samobójczymi, który siedział w oknie bloku na jednym z osiedli. Mundurowym udało się go odwieźć od powziętego zamiaru. Mężczyzna trafił do szpitala.

W niedzielne przedpołudnie dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w oknie 9 piętra wieżowca siedzi na parapecie z nogami przewieszonymi na zewnątrz.

Na miejsce został wysłany patrol z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w składzie st. sierż. Bartłomiej Koniarz i sierż. Robert Derlatka oraz oficer kontrolny jednostki – Kierownik Ogniwa Wydziału Ruchu Drogowego asp. Karol Głogowski.

Na miejscu okazało się, że rzeczywiście w oknie siedzi mężczyzna. Mundurowi nie tracąc ani chwili pobiegli na wskazane piętro wieżowca. Podjęli rozmowę z mężczyzną, w czasie której okazało się, że młody mężczyzna ma myśli samobójcze.

Policjanci zaczęli z nim negocjacje. Po 40 minutach mundurowym udało się osiągnąć sukces. Ściągnięto mężczyznę z parapetu, a następnie przewieziono do szpitala.

Źródło: Policja Radom