Radom i okolice

Radomska placówka otrzymała łózka od Fundacji Ronalda McDonalda

Oddział pediatryczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu otrzymał 10 łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda.

 

Dziesięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło na oddział pediatryczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Szpital w Radomiu to dwudziesta pierwsza placówka, która otrzymała taką darowiznę od Fundacji.

Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają także pielęgniarki i lekarze. W ciągu dnia można je złożyć i jako fotel zajmują mniej miejsca, a wieczorem zamienić w wygodne miejsce do spania. Rodzice hospitalizowanych dzieci doceniają jakość snu.

Cieszymy się, że Fundacja Ronalda McDonalda dostrzegła potrzeby naszego szpitala. Choroba dziecka, bez względu na to, czy jest ono niemowlęciem, kilkulatkiem czy nastolatkiem, zawsze spędza sen z powiek jego rodziców. Naszym celem jest przede wszystkim wyleczyć małego pacjenta, ale również stworzyć komfortowe warunki dla zatroskanego rodzica. Dzięki darowiźnie Fundacji, to zadanie będzie łatwiejsze. Dziękujemy również za remont kuchni. Z pewnością zwiększy ona standardy i jakość pobytu rodziców na oddziale podczas hospitalizacji ich dziecka

– zaznacza Bożenna Pacholczak, Prezes Zarządu, Dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak podkreślają lekarze, obecność rodzica przy dziecku to część terapii, której nie da się niczym zastąpić. 10 łóżek w Radomiu przekazali w imieniu Fundacji jej przyjaciele i donatorzy – Waldemar Dziubiński, licencjobiorca McDonald’s i Krzysztof Baranowski, wolontariusz i zaangażowany rodzic.

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak trudnym i stresującym czasem jest choroba dziecka, która niekiedy jest związana z pobytem w szpitalu. Z pomocą przychodzi wtedy Fundacja Ronalda McDonalda, której wszystkie programy służą rodzinom chorych dzieci. Ma to swoje konkretne odzwierciedlenie w jej misji – „Aby rodzina mogła być razem”. Łóżko dla rodzica daje coś niezmiernie ważnego dla małych pacjentów i ich opiekunów – daje bliskość. Co równie ważne, dobra jakość snu mamy i taty zawsze przekłada się na samopoczucie dziecka i atmosferę na oddziale

– podkreśla Waldemar Dziubiński.

Ponadto w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym trwa również remont kuchni, która zostanie udostępniona rodzicom za kilka tygodni. Inwestycja powstaje dzięki determinacji i olbrzymiemu zaangażowaniu Krzysztofa Baranowskiego, wolontariusza Fundacji.

Źródło informacji: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu