O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Radomska PSP nr 4 obchodziła 25 lecie

Radomska PSP nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka obchodziła w piątek 3 marca jubileusz 25-lecia. Z tej okazji celebrowana była Msza Św. w kościele św. Stefana na Idalinie.

Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk. Radomski ordynariusz podziękował za tą wspólnotę, zawierzył ją Bogu, a potem życzył całej społeczności szkolnej Bożego błogosławieństwa. Prosił również patrona szkoły św. Kazimierza Jagiellończyka o wstawiennictwo:

-Niech św. Kazimierz wyprasza potrzebne łaski, abyśmy tak jak On potrafili dzisiaj w naszym czasie, poprzez nasze życie rozwinąć te dary, które Bóg nam ofiarował. Niech one rozwijają wszelkie dobro – powiedział biskup Marek Solarczyk.

Kilka słów o odpowiedzialności szkolnej społeczności za wychowanie dzieci, powiedział dyrektor PSP nr 4 Łukasz Zawistowski:

 – Myślę, że absolwenci naszej szkoły są osobami odpowiedzialnymi i wielkimi patriotami dla których takie cechy jak miłość do drugiego człowieka, szacunek czy tolerancja są najwyższymi wartościami, którymi kierują się w życiu. Nie zapominamy o naszym patronie św. Kazimierzu. Czujemy się zobowiązani do kształtowania postaw naszych uczniów i ich charakterów – mówił dyrektor Zawistowski.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, została powołana do istnienia 1 marca 1997 r. na mocy uchwały Rady Miejskiej W Radomiu. Należy do szkół nowoczesnych pod względem architektonicznym, oraz użytkowym. Znajduje się pośród drzew i krzewów. Jej powierzchnia całkowita wynosi ponad 4,5 metrów kwadratowych. Jest rozlega i przestronna. W skład obiektu wchodzi 4 połączone ze sobą budynki, z których każdy stanowi odrębne skrzydło. Na terenie szkoły znajdują się pełnowymiarowe boiska, bieżnia tartanowa oraz miejsce do zabaw dla najmłodszych dzieci. Placówka jest dobrze wyposażona, posiada pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy, dwie pracownie internetowe, salkę do gimnastyki korekcyjnej, sprzęt audiowizualny. Jest też winda i podjazdy dla niepełnosprawnych. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany, a także dobrze oświetlony.

Radomskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 nadano imię św. Kazimierza Jagiellończyka 14 marca 2000 r. Wybrano na patrona szkoły młodego królewicza ponieważ może on stanowić wzorzec dla młodego pokolenia. Jego poszanowanie wartości moralnych, wielka pobożność, gruntowne wykształcenie, miłość do bliźnich i troska do ojczyzny, to według tej szkoły wyznaczniki, którymi powinni się kierować młodzi ludzie.

 

Źródła: radioplus.com.pl  /  psp4.pl.radom

Foto: radioplus.com.pl