Na czasie Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego wystartuje w wiosennych wyborach

Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego wystartuje w wiosennych wyborach. W skład koalicji wchodzą politycy z radomskich struktur Koalicji Obywatelskiej, PSL, Polski 2050 Szymona Hołowni, Nowej Lewicy a także Bezpartyjnych Radomian.

W środę, 31 stycznia 2024 roku o godz. 9:30 w hallu Pałacu Sandomierskiego w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53 odbyła się konferencja prasowa, podczas której Radosław Witkowski ogłosił swoją drużynę, z którą na wiosnę pójdzie do wyborów.

– Łączymy siły przed wyborami samorządowymi. Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego podpisali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie. Wystawimy wspólnych kandydatów do Rady Miejskiej, natomiast ja będę kandydatem tych ugrupowań na trzecią kadencję na stanowisku prezydenta

informuje Radosław Witkowski.

– Jestem przekonany, że po sukcesie „Koalicji 15 października” nadchodzi czas zwycięstwa „Koalicji 7 kwietnia”

dodaje.

Przypomnijmy, że w Dzienniku Ustaw ukazało się w poniedziałek wieczorem rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na niedzielę 7 kwietnia. Listy kandydatów na radnych będą mogły być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca.

Źródło: Facebook: Radosław Witkowski / Robert Dębicki