Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomski Program Drogowy niewypałem?

Radomski Program Drogowy niewypałem? Łukasz Podlewski, radomski radny komentuje sprawę.

Radomski program drogowy to projekt mający poprawić codzienny komfort życia mieszkańców. Realizowane zadania w postaci utwardzania ulic i dróg można było śledzić za pośrednictwem strony www.programdrogowy.radom.pl, można było, ponieważ strona już nie istnieje.

-Mieszkańcy poprzez stronę internetową mogli sprawdzić czy ich ulica znajduję się w planach do utwardzenia. Każdy też mógł sprawdzić ile dróg zostało do utwardzenia, ile km. już wykonano. Nigdy nie został jednak zaprezentowany harmonogram kolejnych utwardzeń. Można natomiast uznać, że były namiastki, czegoś co prezydent obiecywał: TRANSPARENTNOŚĆ – czytamy w facebookowym wpisie Łukasza Podlewskiego, radomskiego radnego.

Ślad po internetowej stronie projektu zaginął, jednak pozostała facebookowa strona. Ostatni wpis zamieszczony na niej jest z.. 7 czerwca 2022 roku.

Na ten moment nieznane są powody zamknięcia strony.

Łukasz Podlewski w swoim facebookowym wpisie, opisał kroki jakie ma zamiar podjąć w związku z „tajemniczym zniknięciem projektu”.

– Nie mogę obiecać, że strona powróci. To nie zależy ode mnie. Postaram się poprzez interpelację poznać ilość ulic do utwardzenia. Łatwiej będzie planować działania w tym zakresie. Na dziś nadal obowiązuje zasada #szuflady. To osoby zarządzające MZDiK i ich przełożeni jednoosobowo decydują o kolejności utwardzanych ulic. Kryterium? Ja nie znam i chyba wolę nie znać – pisze na swoim profilu radomski radny.

Źródło: Łukasz Podlewski – radomski radny