Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma 10 milionów złotych

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma 10 milionów złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki temu będzie można zmodernizować kolejne oddziały i poradnie.

W środę, 10 kwietnia 2024 roku przy budynku Radomskiego Szpitala Specjalistycznego odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o tym, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przekaże naszemu miastu 10 milionów złotych na rozwój radomskiego szpitala.

– Radomski Szpital Specjalistyczny wymaga nakładów. Te obiekty mają już kilkadziesiąt lat. Skala wyzwań, którym chcemy sprostać, jest bardzo duża. Od wielu lat nasza współpraca z marszałkiem jest bardzo dobra i mam nadzieję że w przyszłości również będziemy mogli podejmować kolejne wyzwania i liczyć na dobre decyzje. Oczywiście liczę też na współpracę z rządem. Niedawno gościliśmy minister zdrowia Izabelę Leszczynę i usłyszeliśmy potwierdzenie, że możemy liczyć na dofinansowanie budowy Centrum Opieki Długoterminowej, bo to wprost wpisuje się priorytety Ministerstwa Zdrowia 

mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację, remonty i zakupy wyposażenia dla oddziałów: chirurgii ogólnej, chirurgii szczękowo-twarzowej, neurologii oraz poradni gastrologicznej i urologicznej. Szpital planuje też wymianę dwóch wind.

Źródło: UM Radom