Radom i okolice Społeczeństwo

Radomski Szpital Specjalistyczny podnosi poziom opieki kardiologicznej

Radomski Szpital Specjalistyczny podnosi poziom opieki kardiologicznej. Wszystko dzięki warsztatom z najlepszymi specjalistami.

Zespół medyczny Pracowni Hemodynamiki Radomskiego Szpitala Specjalistycznego nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, aby skuteczniej pomagać pacjentom. Dzięki cyklicznym warsztatom, które odbywają się regularnie, personel szpitala ma okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów w kraju i za granicą. Jest to kolejny krok w stronę poprawy jakości życia pacjentów, a także redukcji ryzyka incydentów sercowych.

Warsztaty organizowane w radomskiej placówce odbywają się średnio raz w miesiącu, a w niektórych miesiącach także częściej. Zawsze zapraszani są najlepsi specjaliści, którzy cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie. W trakcie warsztatów, pod ich okiem, personel szpitala wykonuje skomplikowane zabiegi, wymieniając się doświadczeniami i ucząc nowych, zaawansowanych technik.

Tym razem, po raz kolejny, Radom odwiedził dr hab. n. med. Grzegorz Sobieszek, kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Hemodynamiki w 1 Szpitalu Wojskowym w Lublinie.

– Co miesiąc spotykamy się z profesorem Dworzańskim, aby przeprowadzać zabiegi CTO, czyli procedury związane z zamknięciami tętnic wieńcowych. To jedne z najtrudniejszych zabiegów w kardiologii interwencyjnej, a nasze szkolenie w tym kierunku jest długie i wymagające. Jednak zdecydowanie podnosi nasze umiejętności i poprawia jakość opieki nad pacjentami

mówi dr hab. n. med. Grzegorz Sobieszek.

Zabieg CTO, czyli otwieranie zamkniętych tętnic wieńcowych, to procedura, która pomaga pacjentom z dolegliwościami w klatce piersiowej oraz groźnymi arytmiami. Dzięki temu pacjenci mogą uniknąć poważnych incydentów sercowych, a ich jakość życia ulega znaczącej poprawie.

– Przed zabiegiem CTO pacjent musi przejść szereg badań, a my musimy dokładnie ocenić, czy zabieg rzeczywiście będzie pomocny. Po zapoznaniu pacjenta i jego rodziny z korzyściami i potencjalnymi ryzykami, możemy przystąpić do procedury

wyjaśnia prof. Wojciech Dworzański, kierownik Pracowni Hemodynamiki Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Szpital nie ogranicza się jedynie do lokalnych szkoleń. Personel Pracowni Hemodynamiki regularnie uczestniczy w kursach i warsztatach organizowanych w innych miastach, takich jak Warszawa, Lublin, Kraków, Poznań, a także za granicą.

Źródło: RSS