Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Zdjęcia

Radomskie Dni Godności. Święto osób z niepełnosprawnościami [+FOTO]

W sobotę, 27 maja rozpoczęły się Radomskie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Program wydarzenia był bardzo bogaty.

Obchody zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela przy ulicy Rwańskiej. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli korowodem ulicami miasta na radomski Rynek, gdzie miała odbywać się dalsza część obchodów. Na scenie wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk, wraz z wiceprezydent Katarzyną Kalinowską oficjalnie przekazały klucze do Bram Miasta osobom z niepełnosprawnościami.

Po części oficjalnej przyszła pora na występy artystyczne. Zgromadzona pod sceną publiczność mogła podziwiać pokaz mody osób z niepełnosprawnościami oraz koncerty takich gwiazd jak Norbi, Yan Majewski, Alicetea, Maja Hyży i Paweł „Biba” Binkiewicz. Tego dnia odbył się także V Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Tacy Sami”.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Równolegle na Rynku można było wziąć udział w Festynie rodzinnym. Na odwiedzających, głównie najmłodszych radomian, czekały m.in. wata cukrowa, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, dmuchańce czy popcorn. Była również możliwość zakupienia prac wykonanych przez podopiecznych radomskich stowarzyszeń.

Radomskie Dni Godności trwają. W niedzielę, 28 maja do godz. 18:00 można wziąć udział w festynie nad zalewem Borki.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, we współpracy z Prezydentem Miasta Radomia. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to