• O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

  Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele oo. bernardynów

  Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie można nawiedzać w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Radomiu. Uroczyste wprowadzenie odbędzie się w czwartek 19 października, w dniu wspomnienia liturgicznego ks. Popiełuszki. W diecezji radomskiej będą to już 14 relikwie bł. ks. Popiełuszki.

  Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.30. Inicjatorami wydarzenia są członkowie: NSZZ „Solidarność” Ziemi Radomskiej i „Solidarności” Rolników Indywidualnych oraz Robert Grudzień, mistrz organowy, który zapewni oprawę muzyczną. Gospodarzem będzie o. Juniper Ostrowski, gwardian klasztoru oo. bernardynów w Radomiu.

  Jak poinformował w rozmowie z Radio Plus przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemi Radomskiej, Zdzisław Maszkiewicz, relikwie zostaną przywiezione do Spały. Tam 18 października odbędzie się zjazd krajowy NSZZ Solidarność, podczas którego będą wybrane nowe władze. Rozpocznie się on Mszą św. Przywiezione też zostaną relikwie bł. ks. Jerzego z Kurii Diecezji Białostockiej i przekazane dla Radomia i Wrocławia. Do Radomia przywiozą je o. Juniper Ostrowski, Robert Grudzień i Tomasz Świtka.

  Na terenie diecezji radomskiej relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajdują się w kościołach w: Rozniszewie, Mogielnicy, w Warce, Kozienicach, w Pionkach w parafii pw. św. Barbary, oraz w parafii NMP Królowej Polski. W Radomiu są już w dwóch radomskich kościołach: Chrystusa Nauczyciela na os. Planty i św. Stefana na Idalinie.

  Źródło: radioplus.com.pl

  Foto: pl.wikipedia.org