Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Rewitalizacja dawnego budynku Fabryki Broni wciąż wzbudza kontrowersje

Rewitalizacja dawnego budynku Fabryki Broni wciąż wzbudza kontrowersje. Czy zarejestrowanie obiektu jako zabytku uchroni go przed wyburzeniem?

Rozpoczął się proces, dzięki któremu obiekt przy ulicy Przemysłowej ma szansę znaleźć się liście zabytków. Ochrona prawna zabezpieczy go przed wyburzeniem.

Rewitalizacja dawnego budynku Fabryki Broni wciąż wzbudza kontrowersje. Agencja Rozwoju Przemysłu zaproponowała wyburzenie dawnej siedziby, uzasadniając to fatalnym stanem pod względem technicznym. Równocześnie padł pomysł, że w tym miejscu stanąć mógłby nowoczesny lokal biurowy. Spotkało się to z licznymi protestami środowisk społecznych.

ARP S.A.: są chętni na radomskiego „Łucznika” [WIZUALIZACJE]

Organizacje, historycy i ludzie związani z Łucznikiem są przeciwni, aby budynek zniknął z przestrzeni miejskiej Radomia. Na pewno stanowi on bardzo istotną część naszego miasta i po pracach remontowych może stać się jedną z wizytówek, która nie tylko przyciągnie turystów, ale przede wszystkim pomoże w rozpowszechnieniu jego szczegółowej historii wśród społeczności lokalnej.