O tym się mówi

Rosyjska inwazja na Ukrainę!

Następnie dokonano ataku na obiekty Ukraińskiej infrastruktury krytycznej- bazy wojskowe, lotniska, centra zaopatrzeniowe, elektrownie i obronę przeciwlotniczą łącznię ponad 30 zaatakowanych obiektów na terenie całej Ukrainy również w graniczącym z Polską okręgu Lwowskim- pociski uderzyły tam w 3 różne lokacje.
Następnie rozpoczęła się inwazją lądowa, wojska rosyjskie wkroczyły ze wszystkich kierunków, przekroczyły granicę Białoruską, atakują z Krymu, gdzie udało im się odeprzeć wojska Ukraińskie do Dniepru (70 km w głąb kraju), wkraczają także z terytorium własnego i republik separatystycznych.
Wojska rosyjskie są w obwodzie kijowskim, kilkadziesiąt rosyjskich śmigłowców atakuje położone 30 km na północ od Ukraińskiej stolicy lotnisko Kijów-Hostomel.
Rosyjska flota zaatakowała ukraińskie porty w Odessie i Oczakowie.
Ukraińcy (na 9.55) deklarują zestrzelenie 6 rosyjskich samolotów.
Łukaszenko poprosił Rosję o zabezpieczenie granicy z Polską i z Litwą.
W ataku na Ukrainę zginęło do tej pory kilkudziesięciu Ukraińskich żołnierzy i cywilów.
Następuje masowa ucieczka Ukraińców z Kijowa, autostrady ciągnące się z tego miasta na zachód kraju są zakorkowane. Na Kijowskim dworcu kolejowym i w jego okolicach znajdują się tłumy ludzi, którzy próbują uciekać z miasta. Na Polskich granicach już teraz zanotowano większy ruch.
Polski rząd zadeklarował, że otwiera granice dla uchodźców z Ukrainy, wojewoda radomski Waldemar Trelka deklaruje możliwość przygotowania blisko 1600 miejsc noclegowych dla uchodźców.

foto: tvp.info