Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych

Rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych. 50-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W czwartek, 23 maja 2024 roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał informację o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Sławno.

– 30-latka kierująca pojazdem marki VW jadąc w kierunku Wolanowa i skręcając w prawo zderzyła się z rowerzystą, który zjeżdżał z chodnika na przejście dla pieszych. 50-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala

przekazała radomska policja.

Policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto, funkcjonariusze zaapelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o jazdę zgodną z przepisami i szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Policja przypomina również, że zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc przekroczyć przejście dla pieszych zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście. Natomiast gdy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy wówczas rowerzysta nie musi zsiadać z roweru, ale zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i upewnić się, czy wjeżdżając na ulicę, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że chodzi o nasze życie i zdrowie.

Źródło: Policja Radom