O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rozpoczęły się zapisy na pielgrzymkę rowerową

Rozpoczęły się zapisy na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Odbędzie się ona  w dniach od 10 – 13 lipca. Organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka.

Pielgrzymka rowerowa odbędzie się w ramach XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Grupa rowerowa zorganizowana pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej wyruszy na pielgrzymi szlak 10 lipca po Mszy sprawowanej o godz. 8.00 w kościele Opatrzności Bożej, przy ul. Skrajnej w Radomiu. Liturgii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Do Częstochowy rowerzyści z Radomia dotrą 13 lipca. Tam dołączą do grup rowerowych z całej Polski. Rozpoczęcie uroczystości odbędzie się w archikatedrze częstochowskiej. Następnie pątnicy wyruszą na błonia jasnogórskie. W czasie przejazdu nastąpi prezentacja grup uczestniczących w pielgrzymce.

Po uroczystościach chętne grupy będą mogły nawiedzić Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w kaplicy jasnogórskiej. Potem nastąpi zakończenie pielgrzymki.

Aby wziąć udział w pielgrzymce należy:

– zapoznać się z regulaminem TUTAJ

– dokonać zgłoszenia uczestnictwa (wyłącznie drogą elektroniczną). Wystarczy wypełnić formularz (Elektroniczna Karta Uczestnictwa) TUTAJ

Pielgrzymka ma charakter dziękczynno–pokutny. Są to „Rekolekcje w drodze” oparte na: codziennej wspólnotowej modlitwie porannej i wieczornej, Mszy św., konferencjach, różańcu, koronce, śpiewie Apelu Jasnogórskiego. Wszyscy uczestnicy zwracają się do siebie: „Bracie”, „Siostro” lub po imieniu.

Źródło: ak.radom.pl

Foto: radom.gosc.pl