Radom i okolice

Rząd przekazał dodatkowe środki na przebudowę wiaduktu [+FOTO]

Wsparcie otrzymały także gminy i powiaty regionu radomskiego.

 

13 października przy wiadukcie na ulicy Żeromskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości. Miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo. Przedstawiciele PiS poinformowali m.in. o przekazaniu kolejnych środków finansowych na przebudowę wiaduktu. Tym razem przeznaczyli dodatkowe 38,5 mln zł.

 

Na budowę tego wiaduktu prezydent Radomia otrzymał już 95 mln. Otrzymuje kolejne 38,5 mln. Mówił, że nie ma, niestety, pieniędzy, żeby wykonać tę inwestycję, więc teraz ma powyżej nawet kosztów zdecydowanie, no ale, jak widać, wciąż nie bierze się za pracę. To jest wiadukt, który ma być węzłem kluczowym, bo ma się tam znajdować peron przesiadkowy i, przypominam, już od ponad 5 lat prowadziliśmy rozmowy. Najpierw prezydent mówił, że nie ma 2 mln na schody ruchome, na windy. Później, jak otrzymał 30 mln, powiedział, że nie ma zabezpieczenia na całość inwestycji. Czeka, czeka… a czas ucieka…

– podsumował Marek Suski.

Mimo ogromnego nakładu finansowego, inwestycja nie doczekała się jeszcze nawet rozstrzygnięcia postępowania. Zrujnowany obiekt stanowi realne zagrożenie dla mieszkańców, wpływa także w negatywny sposób na wizerunek Radomia. Planowana przebudowa wiaduktu na Żeromskiego porównywalna jest bowiem z budową Radomskiego Centrum Sportu.

 

Wsparcie finansowe trafi także do gmin i powiatów z regionu radomskiego: 23,5 mln zł dla gminy i powiatu białobrzeskiego, 36,5 mln zł dla gminy w powiecie grójeckim, 29 mln zł dla gmin i powiatu przysuskiego, 23,5 mln dla gminy i powiatu lipskiego, ponad 20 mln dla powiatu zwoleńskiego.

Środki te samorządy będą mogły przeznaczyć na planowane inwestycje czy bieżące wydatki w postaci np. kosztów energii elektrycznej.

Źródło informacji: konferencja prasowa (13.10.2022)