Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Społeczeństwo Wiadomości Zdjęcia

Skauci Europy z całej Polski przyjechali do Radomia [FOTO]

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu gości Skautów Europy, którzy zjechali się z całego kraju, by wziąć udział w ważnym wydarzeniu.

Szefowe i szefowie formacji wybiorą Radę Naczelną, która z kolei wybierze zarząd stowarzyszenia. Harcerze przyjechali do Radomia już w piątkowy wieczór, by noc spędzić pod namiotami.

W sobotę, 18 maja tuż po godz. 8:00 odbył się apel a zaraz po nim Msza Święta. Następnie odbyły się obrady, po których została wybrana Rada Naczelna. W programie wydarzenia zaplanowano jeszcze na dzisiaj warsztaty m.in. z oprawiania noży, strzelania z łuku, aromaterapii czy kaligrafii. Po ogłoszeniu wyników do Rady Naczelnej odbędzie się potańcówka z kapelą. Uczestnicy pojawią się w strojach szlacheckich a będzie można potańczyć krakowiaka, polkę, wiejskiego poloneza czy wiwata.

Skauci Europy a dokładnie Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego to trzecia co do wielkości organizacja harcerska w Polsce. Nawiązuje ona do skautingu katolickiego ojca Sevina, jezuity. Cele skautingu europejskiego to rozwój fizyczny, kształtowanie zmysłu praktycznego, charakteru, odruchu służby oraz odkrywanie Boga.