Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Spółka Rewitalizacja otrzymała kamienicę przy ulicy Rwańskiej 15

Radni podjęli decyzję – spółka Rewitalizacja otrzymała kamienicę przy ulicy Rwańskiej 15.

We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku odbyła się CXIII sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Podczas spotkania radni podjęli decyzję o przekazaniu spółce Rewitalizacja kamienicy ulokowanej na ulicy Rwańskiej 15. Budynek na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku został pozyskany przez miasto. Jego wartość to 440 tys. 553 zł.

Przypomnijmy, że kamienica znajduje się pomiędzy dwoma nieruchomościami należącymi już do spółki Rewitalizacja, a mianowicie Rwańską 17 i Rwańską 13/Szewską 16. Położenie kamienicy w pierwszej linii zabudowy ma istotny wpływ na wspomniane wyżej budynki.

Sąsiedztwo opuszczonej budowli powoduje, że mieszkańcy Rwańskiej 17 odczuwają zimno w swoich mieszkaniach. Co więcej, bardzo zły stan techniczny nieruchomości przy Rwańskiej 15 powoduje zalanie opadowymi deszczami, co prowadzi do przenikania wilgoci do ściany naprzeciwko odnowionej kamienicy, powodując jej zawilgocenie.

W zmodernizowanym budynku powstać mają lokale użytkowe. Dokładny koszt modernizacji obiektu nie jest na ten moment znany. Szacuje się, że inwestycja pochłonie od 8 do 15 mln zł.

Źródło: CoZaDzień