O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Spotkanie radomskich służb i dzieci w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”

Radomskie służby zorganizowały spotkanie dla dzieci w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”, podczas którego tłumaczyli jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Radomskie służby zorganizowały spotkanie dla dzieci w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”, podczas którego tłumaczyli jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

 

Rozpoczynają się ferie zimowe, a wraz z nimi wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, które często mogą nieść ze sobą różne niebezpieczeństwa. Dlatego Komenda Miejska Policji w Radomiu zorganizowała wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Strażą Miejską w Radomiu, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu, Stowarzyszeniem „Bezpieczne Miasto” dla najmłodszych spotkanie nad zalewem na Borkach „Bezpieczne ferie 2023”.

Radomska policja dołączyła do akcji „Bezpieczne Ferie 2023”

Ponadto akcje wsparli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. W akcji uczestniczyli, przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się, m.in. jak należy zachowywać się w okolicach zbiorników wodnych, na lodzie, a także w kontaktach z agresywnym psem. Uświadamiali, czym może zakończyć się spacer po cienkim lodzie, i jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania odbył się również pokaz przygotowany przez grupę ratownictwa WOPR w Radomiu.

Źródło: KMP Radom