O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Starosta radomski podpisał umowy i wręczył stypendia studentom medycyny

Starosta radomski, Waldemar Trelka podpisał umowy i wręczył stypendia studentom medycyny. Wszystko w ramach programu stypendialnego.

Studenci V i VI roku medycyny, Piotr Tomkowski oraz Dominika Oleksiejuk podpisali umowy stypendialne i odebrali dyplomy gratulacyjne z rąk Waldemara Trelki, starosty radomskiego.

Program stypendialny dla studentów kierunków medycznych działa od 2021 roku. Powstał z inicjatywy starosty Waldemara Trelki, a za ustanowieniem takiego wsparcia dla przyszłych lekarzy zagłosowali radni Rady Powiatu. O stypendia wnioskują sami zainteresowani.

Celem programu stypendialnego jest docenienie najzdolniejszych studentów i zachęcenie ich do wyboru specjalizacji deficytowych oraz do przyszłej pracy w szpitalach, dla których Powiat Radomski jest organem nadzorującym, czyli placówek ochrony zdrowia w Pionkach i Iłży. Stypendyści deklarują, że po uzyskaniu dyplomu lekarskiego przepracują w nich dwa lata.

W poniedziałek, 11 września w ramach szóstego naboru, zostały podpisane umowy stypendialne z dwojgiem studentów. Pan Piotr Tomkowski to student szóstego roku Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Radomskiego.

Otrzymał on stypendium w kwocie 2 tys. zł brutto miesięcznie na okres 9 miesięcy. Pani Dominika Oleksiejuk to z kolei studentka piątego roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Otrzymała stypendium na okres 18 miesięcy, w wysokości 2 tys. zł brutto miesięcznie.

Oboje odebrali też gratulacje z rąk starosty Waldemara Trelki i wicestarosty Krzysztofa Kozery.

Źródło: Powiat Radomski