Radom i okolice Społeczeństwo

Święta Wielkanocne na mazowieckich drogach

Święta Wielkanocne na mazowieckich drogach. W ciągu czterech dni doszło do 20 wypadków. Dwie osoby zginęły.

Pomimo słonecznej pogody w czasie tegorocznych Świąt Wielkanocnych od piątku na drogach Mazowsza doszło do 20 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby. Niestety w wypadkach zginęły 2 osoby. Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszali się pojazdami kierowcy, ale także w jaki sposób przewożeni byli pasażerowie. Podczas 4 dni policyjnych działań, mundurowi na terenie garnizonu mazowieckiego udaremnili dalsza jazdę 47 nietrzeźwym kierującym.

Wiosenna aura oraz świąteczna atmosfera sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Na drogach można było spotkać coraz wiecej jednośladów, w tym motocyklistów. Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach Mazowsza doszło do 20 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby. Niestety w wypadkach zginęły 2 osoby (w analogicznym okresie w 2023 roku wydarzyło się 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 26 osób zostało rannych).

Podczas świąt nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących. Mazowieccy policjanci zatrzymali aż 47 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Po raz kolejny mazowieccy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.

Źródło: Policja Mazowiecka