Enea Wytwarzanie Na czasie Radom i okolice

Enea Wytwarzanie: świętowaliśmy 11 Listopada

Przedstawiciele Enei Wytwarzanie uczestniczyli w uroczystościach w Kozienicach związanych ze 104. rocznicą odzyskania Niepodległości, a także wzięli udział w obchodach tego święta w Janikowie oraz Garbatce-Letnisko.

11 listopada podczas uroczystości w Kozienicach złożone zostały kwiaty na cmentarzu parafialnym na Kwaterach Legionistów oraz pod pomnikiem Niepodległości, odbyła się też modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę i wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Pośród delegacji władz samorządowych, szkół, służb mundurowych, kombatantów, firm i instytucji byli także przedstawiciele Enei Wytwarzanie, w tym poczty sztandarowe spółki i trzech działających w elektrowni związków zawodowych.

Dzień wcześniej w Garbatce-Letnisko w Gminnej Hali Sportowej odbyła się „Wieczornica z Eneą” z udziałem uczniów, mieszkańców, licznych gości, a także  wójt Teresy Fryszkiewicz i wiceprezesa Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych Sławomira Zielonego. W pięknie udekorowanej hali, przy nastrojowych świecach wszyscy mogli uczestniczyć w muzycznej podróży przez 123 lata niewoli do odzyskania wolności w 1918 roku. W programie noszącym tytuł „Nasza Niepodległa” były pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu solistów, zespołu instrumentalnego i chóru szkolnego, recytacje oraz  występ najmłodszych uczniów. Na scenie pojawili się również absolwenci szkoły, żołnierze. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Raduje się serce” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Enea Wytwarzanie była partnerem zarówno tego wydarzenia, jak i uroczystości w Janikowie, które zorganizowała parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Janikowie. Do świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości zaprosił proboszcz, ks. Tomasz Gaik, on też odprawił mszę świętą za Ojczyznę, po której nastąpiło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci. Porywający i energetyczny koncert zaprezentował zespół Tylko Ty.

Zdjęcia: Urząd Miasta w Kozienicach, Monika Rodakowska, Kamil Zapora