Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Trasy oraz parkingi rowerowe w Radomiu jednak nie powstaną?

Rowerzyści

Trasy oraz parkingi rowerowe w Radomiu jednak nie powstaną? Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu unieważnił przetarg.

Zaledwie 2 miesiące temu informowaliśmy o tym, że Radom otrzyma pieniądze z programu Polska Wschodnia, który jest przeznaczony dla najbiedniejszych części naszego kraju. Korzystając z tych środków miasto miało wybudować trasy oraz parkingi rowerowe.

Niestety, plany się zmieniły, a Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu unieważnił przetarg. O całej sprawie poinformowało za pośrednictwem swojego facebookowego profilu „Bractwo Rowerowe„, czyli stowarzyszenie zrzeszające osoby, które korzystają, bądź chciałyby korzystać z roweru jako codziennego środka transportu.

Dzięki nim w Radomiu powstało ponad 22 km ścieżek rowerowych czy chociażby 200 stojaków na rowery.

– Po półtora miesiąca od ogłoszenia Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu unieważnił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby budowy tras i parkingów rowerowych w ramach Programu Polska Wschodnia: drogi dla rowerów na ul. Energetyków, drogi dla rowerów na ul. Czarnieckiego, drogi dla rowerów na ul. 11 Listopada, drogi dla rowerów na ul. Witkacego, ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kieleckiej. 5 wiat rowerowych: Janiszpol, Słowackiego/Grota-Roweckiego, Idalin, Wiertnicza/Sadowa​, Prędocinek, końcowy przy ul. Armii Krajowej, Gołębiów, ul. Fołtyn, Pruszaków, Kielecka/Szymanowskiego

przekazuje Bractwo Rowerowe.

Przetarg został unieważniony, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W przetargu złożono cztery oferty. Najwyżej oceniono ofertę firmy OPTIP z Zielonej Góry. Cena wynosiła 736.450,00 zł, a na realizację w.w inwestycji zamawiający zamierzał przeznaczyć 560.250,00zł.

Źródło: Bractwo Rowerowe