Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Zdjęcia

Trwa Free(Ra)dom Festival [+FOTO]

To już trzecia edycja Free(Ra)dom Festival. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Ku gwiazdom”.

Festiwal rozpoczął się w piątek, 16 czerwca i potrwa do niedzieli, 18 czerwca. W sobotę, 17 czerwca w ramach Free (Ra)dom Festival, w parku im. T. Kościuszki powstało miasteczko nauki. Swoje stoiska przygotowali m.in. Centrum Nauki Kopernik, radomski Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Astrobaza czy Akademia Handlowa Nauk Stosowanych. Szereg eksperymentów fizycznych i chemicznych, symulatory, zdalnie sterowane pojazdy, modele 3D, systemy VR – takie atrakcje czekały zarówno na dorosłych, jak i dzieci.

W ramach Spotkań z nauką odbyły się także interesujące rozmowy, m.in.  Radomskie Jurassic Park – spotkanie z dr. Gerardem Gierlińskim oraz Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia – spotkanie z dr. Maciejem Kaweckim.

Ciekawym wydarzeniem były warsztaty plastyczne dla dzieci poprowadzone przez Michała Budzisza, podczas których budowano rakietę kosmiczną z różnych materiałów, np. z plastikowych butelek, które dzięki temu dostały „drugie życie”.

Free (Ra)dom Festival trwa również w niedzielę. Popołudniowe godziny wypełnione będą atrakcjami. Program wydarzeń na ten dzień mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

 

 

 

Fot. Karolina Kozieł