Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

„Tylko świnie siedzą w kinie”. Młodzież Wszechpolska o filmie Agnieszki Holland

Młodzież Wszechpolska krytycznie wypowiedziała się nt. filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland. „Film ten nie powinien nigdy powstać” – podkreślił Karol Kowalski, prezes radomskiego koła MW.

W piątek do polskich kin wejdzie film „Zielona granica” Agnieszki Holland. Produkcja opowiadająca o wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy spotkała się z ostrą krytyką m.in. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

„«Zielona granica» jest produktem propagandowym, dokładnie dostrojonym do ideologicznej nuty prezentowanej przez środowiska wrogie polskiej racji stanu” – podkreślono w oświadczeniu Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. ”Inicjatorom i realizatorom filmu «Zielona granica» mamy do powiedzenia jedno: TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE” – dodano.

Na temat filmu wypowiedziała się także rzecznik SG por. Anna Michalska, która podkreśliła, że „ogromnie krzywdzące jest dla Straży Granicznej, jeśli ktoś próbuje szkalować funkcjonariuszy”.

Konferencja Młodzieży Wszechpolskiej

Radomska Młodzież Wszechpolska postanowiła wyrazić „podziękowania i wdzięczność za bohaterską ochronę granic funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i Wojska Polskiego”.

– Dziękujemy i stoimy za Wami murem, zawsze gotowi reagować w momencie kiedy antypolacy pokroju Agnieszki Holland będą Was atakować – podkreślił Karol Kowalski, prezes radomskiego koła MW.

Według wszechpolaków film Agnieszki Holland „ukazuje kłamliwy obraz polskich służb, przedstawiając funkcjonariuszy wręcz jako nazistowskich zbrodniarzy” i „nie powinien nigdy powstać”.

– Aktorzy którzy w nim grają oraz całe zaplecze, które się przyczyniło do powstania tego gniota powinno zostać obłożone przez społeczeństwo infamią. Ten film jest niedopuszczalny występkiem przeciwko III RP i własnemu narodowi, jedyne odczucie jakie powinni czuć ludzie odpowiedzialni za jego realizację oraz oglądający go to wstyd – stwierdził Kowalski.

Wszechpolak zauważył, że „aktywiści i już wielokrotnie przez swoją nieodpowiedzialność narazili imigrantów pchanych przez reżim Łukaszenki na naszą granicę na utratę życia i zdrowia” i przytoczył przykłady:

– W styczniu SG otrzymało zgłoszenie o 3 imigrantach wprowadzonych przez aktywistów na bagna, gdzie utknęli i znajdowali się w ciężkim stanie. Imigrantów musiała szukać PSP, SG i Policja;

– W październiku zeszłego roku SG dostała zgłoszenie od męża jednej imigrantki, że prowadziło ją przez las aktywistka, lecz porzuciła ją lesie i nie potrafi się z niego wydostać;

– Aktywiści na granicy, to również przecinane druty i niszczenie zapory oraz innych urządzeń stanowiących element granicy.

Prezes MW Radom działalność tzw. „aktywistów” określił jako „antypolską i szkodliwą społecznie”.

– Straż Graniczna uniemożliwiła nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej ponad kilkudziesięciu tysiącom ludzi. Wśród których cześć stanowią białoruscy i rosyjscy agenci wywiadu czy terroryści z krajów bliskiego Wschodu, ale nie tylko bo także z Czeczeni czy państw Afryki.

Każdy zdrowo myślący Polak rozumie jakie jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i narodu, dlatego SG, Policja i WP muszą być otoczone ogromnym szacunkiem oraz wdzięcznością za swoją niełatwą służbę. Tylko świnie siedzą w kinie!

Wszechpolacy zaapelowali do radomskich kin o wycofanie z ekranów filmu Agnieszki Holland, określając go jako „propagandowy”.

Karol Kowalski zapowiedział także dalsze akcje uświadamiające szkodliwość filmu „Zielona granica”.