O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Uczniowie klas mundurowych zwiedzali Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu[+FOTO]

W czwartek 30 marca 2023 uczniowie klas mundurowych zwiedzali Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W czwartek (30.03) Komendę Wojewódzka Policji zs. w Radomiu odwiedziła młodzież z klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego CN-B, im. Polskich Spadochroniarzy w Radomiu. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp Waldemar Wołowiec przywitał wszystkich uczniów, podkreślając, że bycie policjantem to przede wszystkim służenie drugiemu człowiekowi. Zachęcał wszystkich do wstąpienia w szeregi mazowieckiej policji.

Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Radomiu mł. insp. Mirosław Majstrak omówił plan wizyty. Młodzież mogła poznać zasady rekrutacji do policji, które zostały omówione przez pracowników Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu.

Następnie słuchacze mogli z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu porozmawiać o specyfice pełnienia służby w strukturach kontrterrorystycznych. Uczniowie na własne oczy zobaczyli jak wygląda policyjna musztra, którą zaprezentowali policjanci Oddziału Prewencji Policji w Radomiu.

Radomscy policjanci spotkali się z dziećmi w trakcie turnieju wiedzy pożarniczej [+FOTO]

Młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje policja, a także obejrzeć od środka pojazdy służbowe. Na statycznej wystawie zaprezentowany został sprzęt Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a także policyjny motocykl policjantów radomskiej drogówki. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu pokazali młodzieży broń i sprzęt, jaki wykorzystują w swojej służbie.

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu prowadzą cykl spotkań z młodymi ludźmi, gdzie opowiadają o tym, co robią. Wszystko po to, aby zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/Oddział Prewencji Policji w Radomiu