Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Uczniowie X LO mają nową salę do gimnastyki korekcyjnej

Uczniowie X LO mają nową salę do gimnastyki korekcyjnej. Inwestycja pochłonęła milion złotych.

Zakończyła się rozbudowa X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Szkoła wzbogaciła się o segment, w którym znalazła się sala do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową wraz z zapleczem. Zostało także zakupione niezbędne wyposażenie. Inwestycja pochłonęła milion złotych.

– To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Ten nowoczesny obiekt poprawia warunki pracy z młodzieżą, a przede wszystkim pozwala wyrównywać szanse radomskiej młodzieży z niepełnosprawnościami

mówił prezydent Radosław Witkowski.

Do X Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza ponad 300 osób, zarówno z terenu Radomia, jak i gmin ościennych. Wśród uczniów jest młodzież niepełnosprawnościami. W nowej sali będą mogły być prowadzone zajęcia rehabilitacyjne uczniów zgodnie z zaleceniami lekarskimi i poradni psychologiczno-pedagogiczne.

– To dla mnie ogromna radość, że oddajemy do dyspozycji młodych radomian w pełni wyposażoną, funkcjonalną salę do gimnastyki korekcyjnej. A dzieje się to w szkole niezwykłej. Szkole, która ma wyjątkowy klimat, i która wspaniale integruje naszą radomską młodzież

mówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przyznał na ten cel ponad 530 tys. złotych.

Źródło: UM Radom