Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W Białobrzegach powstanie nowy zakład. Pracę znajdzie tam wiele osób

 W Białobrzegach powstanie nowy zakład. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma Konopka Śruby – producent wyrobów złącznych.

14 września burmistrz Adam Bolek podpisał akt notarialny sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmie Konopka Śruby. Nowy zakład produkować będzie w Białobrzegach wyroby złączne – śruby, wkręty i nity.

Firma Konopka Śruby to kolejny inwestor w białobrzeskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Do tej pory do Białobrzegów pozyskano 3 firmy: GIM (zakład już funkcjonuje), Energo Ster (w trakcie budowy), Charter (budowa jeszcze nie rozpoczęta).

Firma Konopka Śruby, działa na rynku od ponad 20 lat. Do tej pory swoją siedzibę miała w Wyśmierzycach.

– Rozwój firmy w dotychczasowym miejscu jest niemożliwy z różnych względów. Dlatego postanowiliśmy przenieść całą firmę do nowej lokalizacji. W Białobrzegach stworzone są warunki do rozwoju dla takich firm jak nasza

mówi Piotr Konopka, właściciel firmy.

Docelowo firma będzie zatrudniać około 50 osób. Produkuje wyroby złączne, czyli różnego rodzaju śruby, wkręty i nity – metodą obróbki plastycznej na zimno. Odbiorcami produktów są firmy polskie oraz z krajów UE. Produkty firmy dostarczane są do branży meblarskiej, AGD, maszynowej i budowlanej. Roczna produkcja wynosi około 15 mln sztuk, tj. ok. 100 tys. kg. W kompleksie nr 2 o pow. 1,54 ha, białobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej, firma nabyła w drodze przetargu trzy działki za łączną kwotę 1.597.820 zł netto. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku.

– Cieszę się, że udało nam się pozyskać kolejnego inwestora. Małymi krokami rozwijamy przemysł w Białobrzegach, który zwiększa mieszkańcom możliwości znalezienia pracy, a gminie zapewnia rozwój

mówi burmistrz Adam Bolek.

Firma otrzymała decyzję o wsparciu z Agencji Rozwoju Przemysłu. Zobowiązała się do wybudowania zakładu o powierzchni ok. 2.500 m kw w ciągu 3 lat.

Źródło: UMiG Białobrzegi