O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

W diecezji radomskiej odbył się etap szkolny OTK

W diecezji radomskiej odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział ponad 300 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych. OTK organizowana jest po raz 34. W tym roku organizatorem na szczeblu krajowym jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Tematem przewodnim i hasłem tegorocznej edycji są: „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”.

W etapie szkolnym największą liczbą uczestników cieszyło się Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Iłży. W konkursie wzięło udział aż 76 uczniów tego liceum. Swoje motywy wyjaśnił w rozmowie z KAI Mateusz Kutera, jeden z uczniów iłżeckiego liceum

– Katecheza w naszej szkole prowadzona jest w sposób ciekawy, dlatego zdecydowałem się wziąć udział w etapie szkolnym olimpiady. Zdobyłem 39 punktów na 48 możliwych – mówił Mateusz Kutera

Najlepszy wynik osiągnęła jego szkolna koleżanka, Julia Romanowska, która zdobyła 41 punktów. Jak sama przyznała, jej przygotowania trwały dwa tygodnie. W ciągu tego czasu przeczytała wskazaną literaturę. Obecnie rozpoczyna przygotowania do etapu diecezjalnego.

Katolicka Agencja Informacyjna o wypowiedź poprosiła również katechetkę z tamtejszego liceum, Krystynę Rutkowską, która przyznała:

– Uwielbiam tutejszą młodzież. Ona jest wspaniała. Są uczniowie, którzy na kolana rzucają nauczycieli. Ponadto prowadzę spotkania modlitewne na przerwie. W ciągu pięciu lat zdarzyło się kilka razy, że nie było nikogo na wspólnej modlitwie – mówiła katechetka iłżeckiego liceum.

Tegoroczny temat – „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”, dotyczy bardzo aktualnych zagadnień współczesnego świata i wymaga dużej wiedzy.

Finał diecezjalny 34. Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się 10 stycznia, a krajowy w dniach 4 – 6 kwietnia w Radomiu.

Źródło: ekai.pl

Foto: radioplus.com.pl