O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Dzień solidarności z misjonarzami

Dzień solidarności z misjonarzami przypada w II Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą „Ad Gentes” (ku narodom, ku ludziom). W tym dniu ogarniamy modlitwą i wspomagamy materialnie polskich misjonarzy.

Kościół katolicki w Polsce obchodzi w przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Niedziela misyjna będzie przeżywana pod hasłem: „W Kościele jesteśmy Wspólnotą Misyjną”. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie działalności misyjnej.

Z diecezji radomskiej w tradycyjnych krajach misyjnych posługuje trzech księży misjonarzy. Od 1998 r. w Brazylii posługuje ks. Szymon Sieczka, od 2003 r. w Kamerunie jest ks. Mirosław Bujak, a od 2021 r. na Alasce posługuje ks. Michał Ulaski. Poza tym w Afryce są jeszcze misjonarze świeccy. Od 1991 r. w RPA przebywa Andrzej Adamus, natomiast od 2003 r. w Zambii pracuje Małgorzata Strzelecka. Poza tym na Litwie posługuje ks. Szymon Wikło, w Ukrainie ks. Michał Machnio, w Mołdawii ks. Artur Chruślak.

Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji jest ks. Bernard Kasprzycki, który zachęca do materialnego oraz duchowego wsparcia misjonarzy i ich dzieła. Przypomina również o modlitwie za ludzi z różnych części świata, którzy jeszcze nie słyszeli Ewangelii.

Źródło i foto: radom.gosc.pl