Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W MSS Radom ruszył pilotażowy program prawidłowej pielęgnacji noworodków

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym ruszył pilotażowy program prawidłowej pielęgnacji wczesnorozwojowej noworodków.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym ruszył pilotażowy program prawidłowej pielęgnacji wczesnorozwojowej noworodków.

Zajęcia w MSS Radom prowadzone są przez Wojciecha Solarza, fizjoterapeutę z prawie 30-letnim stażem.

– Myślę, że większość rehabilitantów w Polsce pracujących z maluchami więcej niż 10 lat zauważa potrzebę wyjaśnienia rodzicom co zrobić, żeby mieli oni lepszy kontakt ze swoim dzieckiem. Żeby dać im swoistą instrukcję obsługi – mówił Wojciech Solarz.

Jak tłumaczył, zajęcia mają służyć lepszemu poznaniu małego człowieka, z którym wracamy ze szpitala do domu, mają również pozwolić rodzicom zrozumieć rzeczy, które dzieją się z dzieckiem.

W trakcie zajęć chętni rodzice będą mogli nauczyć się jak prawidłowo podnosić i odkładać dziecko, jak je kąpać, jak skutecznie zadziałać podczas kolki, jak bawić się z dzieckiem, by wspomóc jego wczesny rozwój ruchowy. Te prawidłowo wykonywane czynności od pierwszych dni życia dziecka, pozwalają uniknąć problemów wczesnorozwojowych u noworodków, a potem u niemowląt.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny jest jedynym na południu Mazowsza, który oferuje taką pomoc świeżo upieczonym rodzicom i ich pociechom. Instruktaż jest realizowany w ramach opieki medycznej w oddziale.