Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

W Pionkach powstanie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa?

– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pionkach – brzmi dumnie, prawda? Właśnie pracujemy nad tym, aby taka placówka powstała z pomocą samorządu Powiatu Radomskiego – czytamy na facebookowym profilu Waldemara Trelki, starosty radomskiego.

O pomyśle budowy wyższej szkoły zawodowej w Pionkach poinformował za pośrednictwem facebooka Waldemar Trelka, starosta radomski.

– Powoli kończy się budowa nowego Szpitalu Powiatowy w Pionkach, dlatego już teraz szukamy możliwości wykorzystania budynków przy ul. Harcerskiej oraz Sienkiewicza, które już wkrótce pozostaną puste. W budynku przy ul. Harcerskiej będą nadal prowadzone usługi medyczne, ale o innym profilu. Natomiast budynki przy ul. Sienkiewicza mogą stać się siedzibą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – czytamy w informacji zamieszczonej na profilu Waldemara Trelki.

Starosta radomski dodał również, że jest już po szczegółowych rozmowach z przedstawicielami MEiN.

– Jestem już po szczegółowych rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki, które szuka lokalizacji dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wraz z Zarządem Powiatu rozważamy więc przekazanie na jej potrzeby tych właśnie dwóch budynków – pisze na swoim profilu Waldemar Trelka.

Starosta radomski dodaje, że na najbliższej sesji Rady Powiatu ma zostać przedstawiona uchwała, dzięki której powiat przekaże dwa budynki, Ministerstwu Edukacji i Nauki. To właśnie ono miałoby wyremontować i przygotować pomieszczenia pod nową placówkę.

– My zabezpieczymy interesy powiatu, zapisując w akcie notarialnym, że jeśli ministerstwo zmieni plany, to budynki muszą wrócić do naszych zasobów – dodaje Trelka.

Jak poinformował starosta radomski Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pionkach będzie mogła kształcić studentów na kierunkach zbliżonych do rynku pracy na danym terenie, np. ratownik medyczny, pielęgniarka, specjalista uzbrojenia, procesów chemicznych itp.

Źródło: Facebook Waldemar Trelka