Na czasie Radom i okolice

W Radomiu służby przeprowadziły kontrolę aut „na aplikację”

Pod koniec minionego tygodnia mazowieccy policjanci przeprowadzili działania, które były ukierunkowane na kontrolę aut oraz kierujących wykonujących odpłatny przewóz osób.

Celem przeprowadzanych działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, będących pod wpływem środków odurzających oraz wykonujących przewóz osób bez wymaganych dokumentów, kontrolowanie dokumentów kierujących pod kątem posiadanych uprawnień i ich legalności, w tym legalności pobytu na terytorium RP. Policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych sprawdzali pojazdy w zakresie niezbędnego wyposażenia i oznakowania.

Do szczegółowych kontroli doszło w Płocku i Radomiu w centrum miasta i w okolicach ulic z restauracjami i klubami. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze z kilku komórek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, policjanci „drogówki” i operacyjni z płockiej i radomskiej komendy miejskiej, a także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Radomiu i Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

W trakcie przeprowadzonych działań mundurowi skontrolowali 116 pojazdów wykonujących przewozy osób, za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, m.in. nieprawidłowe parkowanie pouczyli 6 kierowców. Policjanci zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdów, brak badań technicznych lub złe oznakowanie, nieodpowiednie dla pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Ponadto wobec jednego kierowcy wszczęto postępowanie administracyjne.

źródło: Policja Mazowiecka