O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości

W Resursie Obywatelskiej pokaz filmu o Matce Teresie z Kalkuty

W Resursie Obywatelskiej odbędzie się pokaz filmu o Matce Teresie z Kalkuty. Dokument powstał 25 lat po jej śmierci. Wykorzystano w nim niepublikowane dotąd archiwalia.

Pokaz filmu pt.: „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” odbędzie się w środę 14 lutego o godz. 12.00 i 18.00. Będzie wyświetlony w ramach cyklu Drogowskazy.  

Dokument powstał 25 lat po śmierci Matki Teresy. Opowiada o zmaganiach, jakie podejmowała ona w czasach opieki nad ludźmi najbiedniejszymi oraz o głębokiej relacji z papieżem Janem Pawłem II. Film był kręcony na pięciu kontynentach. Wykorzystano w nim niepublikowane dotąd archiwalia oraz pomoc apostolatu Misjonarek Miłości. Dokument ten jest hołdem dla postawy miłosiernej służby, jaką wśród najbiedniejszych, często odrzuconych, pełniła Matka Teresa z Kalkuty. Jest też drogowskazem dla wszystkich szukających nadziei w naszych niespokojnych czasach (na podstawie opisu dystrybutora).

Film trwa 115 min. Wstęp płatny. Koszt biletu – 15 zł. W cenie poczęstunek. Bilety można zakupić w kasie Resursy: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, oraz na stronie biletyna.pl a także przed seansami.

Źródła: diecezja.radom.pl / rafaelfilm.pl

Foto: diecezja.radom.pl